4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Vízcsere az akváriumbanNem minden hulladék bomlik le teljes mértékben az akvárium vízében. Néhány anyag feldúsulása elkerülhetetlen az akváriumban pl nitrát, foszfor, melyek mérgező hatásúak az élőlényekre. A természetes folyóvizek vagy tavak elsodorják vagy felhígítják ezeket, ehhez hasonló eredményt érhetünk el a rendszeres részleges vízcserékkel.Általában kéthetente kisebb 20%-os vízcserét ajánlott végezni. Ennél nagyobb százalékban már zavaróan befolyásoljuk az a víz biotóp egyensúlyát, ami szélsőséges esetekben réz vagy nitrit mérgezést is okozhat. A vízcserék mértéke és gyakorisága az akvárium méretétől és az akvárium lakóinak számától függ. Kisebb akváriumokban ajánlott hetente, nagyobb akváriumok esetében pedig kéthetente.Túl ritka vízcserék esetén a méreganyagok feldúsulnak, erős algásodás indul meg a vízben, a halak pedig alig vegetálnak. Fontos az utánatöltött víz előkészítése. A klórral és más fertőtlenítő vegyi anyagokkal tisztított víz, a halak nyálkahártyáját agresszívan ingerli. A vízelőkészítő-szerekkel természetes vízparamétereket teremtünk a káros anyagok megkötése mellett. A koncentrátumok hasznos baktériumokat és a halak vitalitását erősítő hasznos anyagokat juttatnak a vízbe. Vízelőkészítő készítményekkel azonnal kiköszöntetjük a klór agresszivitását, megköthetjük a nehézfémeket. Legtöbbször bőrvédő kolloidokat is tartalmaznak, melyek a kopoltyút és a pikkelyeztet védik. Magnéziumtartalmuk serkenti az enzimeket a fejlődéshez, B-vitamin tartalmuk csökkenti a stresszt és segíti az idegrendszeri működéseket. Akvárium vizének ellenőrzése >>Akvárium szellőztetés >>
Macskák nemének megállapítása: Hím A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Lásd az alábbi képet is! (HÍM, NŐSTÉNY) Egy macska, vagy két macska? Kandúrok: stop!
Kedves Alexandra, nagyon sajnálatos eset, valószínű, hogy tacskóbénulása volt a kutyának. A halál okát pontosan megállapítani csak boncolással lehetett volna. Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál >>Hogyan kezeljük a tacskóbénulást homeopátiás szerekkel? >> Őszinte részvéttelháziállat.hu
A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost.
Ha a kollega emlődaganatot állapított meg, ami (mint tudjuk) nem jóindulatú, és a műtétet javasolta, akkor erre így látatlanba én sem tudok mást mondani... Az ivartalanítás sokat segít az emlőtumorok kialakulásának megelőzésében, illetve a már meglévő daganatok terjedését, növekedését csökkenti. A tumor eltávolítása és az ivartalanítás ritkán végezhető el egyszerre, bár ezt mindig egyedileg szoktuk elbírálni... A "hány évig", "mennyi esélye", "biztos egészséges lesz" kérdésre nem tudok 100%-os választ adni (de szerintem senki sem), mivel még nem találták fel a daganatok "ellenszerét" (ez lenne a Nobel-díjas kérdés), és hát a biológiában (mint tudjuk) nincs 100%. Viszont ha minél hamarabb végzik el a tumor eltávolítását, és az ivartalanítást, annál kevesebb az esélye a szóródásnak (metastasisnak)...