4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Vajon mióta tart ez az állapot és minden evés után hány? Mindenképpen állatorvoshoz kelllene vinni a kutyát, hiszen a tartós, minden evés után jelentkező hányás nagyon komoly betegség tünete is lehet.
Nem akadálya a szoros barátság a pároztatásnak, és a természetes párzást általában ők önállóan megoldják.
Ezek a férgek valószínűleg az élő eleséggel vagy valamilyen berendezési tárgyal lett behurcolva. A halakra valószínűleg nem veszélyesek. Érdemes megpróbálni a "Sera baktopur direct" nevezetű készítményt, amely esetleg megoldást nyújthat.
Mindkettő a kisméretű óriáskígyók közé tartozik, a kifejlett zöld fapiton kb. 180 cm, a kifejlett szivárványos boa kb. 120-160 cm hosszú. A zöld fapiton magas terráriumot igényel egy függőlegesen behelyezett több ágú fával (fánlakó életmódja miatt), a szivárványos boa inkább talajlakó, így számára a nem túl magas, inkább hosszabb terrárium felel meg. Kis testhosszuk miatt nem nagy a helyigényük. Ezek a kistermetű óriáskígyók nyugodt természetük miatt alkalmasak arra, hogy egy kamasz gyermek gondozza őket, természetesen hozzáértő szülő felügyelete mellett. Én inkább a szivárványos boát ajánlanám kezdésként, rövidebb testhossza és könnyebb tartása miatt. A terráriumban tartott kígyók egyáltalán nem igénylik, hogy élőhelyükről kivegyék és dédelgessék őket, sőt ha ez gyakori, akkor a folyamatos stressz a kígyó egészségét is veszélyezteti!
A halakból valószínűleg ürülék távozott, tehát aggodalomra semmi ok.