4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Képről nehéz megmondani, de a fajtatisztaságban csak akkor lehetünk bizonyosak, ha törzskönyvezett a kutya. Bichon havanese, a kubai szívtipró Eladó fajtatiszta kiskutyát keresel? Nem mindegy, hogy hol! Fajtatiszta kontra keverék – melyik a jobb választás? Melyek a legfontosabb szűrővizsgálatok fajtatiszta, de nem törzskönyvezett kiskutyák vásárlása előtt?
Kedves Gazdi! Orvoshoz kellene fordulni, mert előfordulhat, hogy Brachiocephal Szindrómában szenved. A Kutyavári rendelőben az országban egyedülállóan új, biztonságos és hatékony módszerrel műtik a Brachiocephal Szindrómában szenvedő bulldogok garattájékát! Az elmúlt években ezzel a módszerrel közel 60 kutyán sikeres műtétet végeztek, recidiva mentesen. Mi is az a Brachiocephal Szindróma?A gazdik a következő tüneteket láthatják:Szűk orrnyílások, nehéz légzés, hörgés, alváskor erős horkolás, időnkénti légzés kimaradás, állandóan visszatérő légzőszervi betegségek, fuldoklás, öklendezés, fehér hab hányás, fáradékonyság, rosszullétek főleg melegben, folyamatosan leromló álltalános állapot...ezek változatos kombinációja és súlyossága.Mit lát a gyakorlott állatorvos?Többek között szűk és gyulladt garat, túllógó lágyszájpadlás, duzzadt és ödémás sacculus, szűk orrnyílások, dyspnoe, hyperthermia stb. A tünetek és a vizsgálat alapján döntjük el, hogy szükséges e a műtét elvégzése! A műtét a fenti betegségben szenvedő kutyák esetében életmentő, ugyanis pl. egy rosszullét során az állat könnyen elpusztulhat.Nem javasoljuk a műtét elvégzését olyan állatokon, akiknél nem állapítható meg a betegség! A műtét elvégzése "megelőzési" céllal, az "állat életének meghosszabbítása miatt" amúgy egésszséges bulldogon értelmetlen!Kutyavári Special Team - Dr. L. Zsargal és Dr. Kukla Miklós2030 Érd, Kamilla u. 13., Hungary+36 23 374 038kutyavari@vnet.hu
Szükség lenne egy röntgen vizsgálatra, van-e elváltozás a végtag csontjaiban.Speciális vizsgálattal megállapítható egy esetleges térdszalag szakadás(keresztezőszalag). Szóba jöhet a gerinc megbetegedése is,pl. porckorong sérv. A prosztata daganata ill. áttéte kevéssé valószínű. Ha emiatt aggódik, egy hasi ultrahang vizsgálattal pontosabb képet kaphatunk a prosztata állapotáról.
Kedves Gazdi! két kutya egy háznál nem mindig jó döntés, tán az a szerencséje, hogy szuka és kan, mert túl nagy baj nem lesz. Mindenesetre jobb ha ivartalaníttatja a kutyákat, most még azért nem verekszenek annyira durván, mert a szuka még nem ivarzik, 3-4hónap múlva majd fog... és akkor majd jönnek a kölykök is. Érdemes lenne ezt is elolvasni >>
Kedves Réka! Szükség lenne a cicákból egy szőr-bőr kaparék mikroszkópos vizsgálatra, mert ez sok minden lehet. Pl. bolha ürülék stb. El kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc