4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...
A betták labirintkopoltyúsak tehát valóban jól tűrik az alacsony oxigénszintet viszont a meleget szeretik és egy szűrő a vizet is tisztán tartja. Egy megbízható vízmelegítőt és egy kis szivacsszűrőt és raknék bele. Több hím nem tartható együtt!
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!
Az EGO-hoz semmi köze, - ez most csupán egy trendi, divat kifejezéssé vált a kutyabarátok között. Valamilyen traumatikus élmény (megijedt, megverték, stb.) hatására vannak a tünetek, amiket leírt.
Kedves Kérdező! Bőrkaparék vagy biopszás vizsgálattal lehet az elválltozás okát kideríteni. Dr Puskás Gábor