4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Jobb lenne megmutatni az állatorvosnak, nehogy tályog legyen belőle. A nyakfájós kutya nyaki porckorongsérv is gyanús lehet, amit szintén ki kellene vizsgáltatni ortopédiai esetekkel foglalkozó állatorvossal.
A tüneteket okozhatja a gyógyszer mellékhatása is, de okozhatja ugyanaz a folyamat is, ami az alap panaszokat okozta (vagyis a bénulás). Ebben a fajtában ez nem lenne meglepő. Én az Önök helyében mielőbb megmutatnám a kutyát egy ortopéd specialistának, aki az állapotát és a szükséges gyógykezelést talán jobban meg tudná határozni. Ehhez persze szükség lesz egy sor vizsgálatra, pl. röntgenre, egyebekre.
Lakásban tartott madaraknál gyakoribb jelenség a túl intenzív tollváltás. Rosszabb esetben a hullámospapagájoknál "franciavedlés" elnevezésű cirkóvírus fertőzés tünete. A kezelés ugyanaz. A tollképzéshez emelt mértékű vitaminadagolásra, fehérjére és ásványi kiegészítésre van szükség. Például a Muta-vit elnevezésű állatpatikában, takarmány forgalmazóknál kapható készítményre, vagy más komplex vitaminra, kalciumkiegészítéssel.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosnak a cicát, aki alapos fizikai- és laborvizsgálat után pontos diagnózist tud felállítani! Sajnos ezen tünetek alapján látatlanban lehetetlen tanácsot adni!
Kedves Margó! Valószínűleg a cicának az említettek mellett allergiás túlérzékenysége is van. Ebben az irányban is vizsgálódni kellene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc