4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Erről látatlanban nem lehet semmit sem mondani. Mindenképpen meg kell mutatni állatorvosnak. Az esedékes oltások miatt amúgy is fel kell keresni, ezt a problémát is jelezzék.
A hirtelen fokozott étvágynak hormonális betegségek lehetnek a hátterében, amelyek vér laborvizsgálattal diagnosztizálatók. A szőrhullásnak szintén számos oka lehet, amit fotók alapján nem lehet megítélni. Vigye a cicát állatorvoshoz !
Ha már kollega látta, de nem javult, azt javasolnám olyan állatorvosnak is mutassa meg, aki a szemészetben jártasabb. A fotók alapján nehéz megítélni (pl. nekem úgy, hogy csak a szaruhártya érintett, de Ön azt írta, hogy az az elülső szemcsarnokban van - ami nem mindegy...)
Lehet pszichés eredetű, de azt javasolnám, mielőtt erre a következtetésre jutnánk, vigye állatorvoshoz. A bepisilés oka lehet pl. húgyhólyag eredetű (gyulladás, tumor, kő, beidegzés stb.) vagy akár gerincvelői is...
Nem látszik krónikus mértékű töredezettség, vagy elnövés a képek alapján. Ha a madár fogyaszt a felkínált szépiából, akkor elvileg nem lehet kalciumhiány a tünet okozója. Amennyiben a csőr állapota romlik érdemes elvinni egy állatorvoshoz. Szaruképződési zavarokat többek közt májfunkció probléma is okozhat, de ennek kiderítéséhez alapos vizsgálat szükséges.