4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Igen, az ivarérettség az agresszióra egyébként is hajlamos kandúroknál csak fokozza azt. Javaslom az ivartalanítást.
A shar-pei egy igen különleges és érzékeny fajta, amelyhez csak viszonylag kevés állatorvos ért igazán. Én egyet ismerek közelebbről, őt tudom ajánlani Önöknek is: dr. Seregi Antal a Felicavet klinikán Budapesten, Gazdagréten a XI. Rétköz u. 16. szám alatt.
Ha a vérzés másik kakas által okozott sérüléstől van, akkor a sebet Betadinnal kell fertőtleníteni. Ha nem látható a vérzés helye, oka, akkor állatorvosnak mutassa meg, a leírtakból nem lehet diagnózist adni.
Kedves Andrea! Egy 100 ml-es steril, gyógyszertári barna üvegbe tegyen 10 golyócskát és töltse fel kb. háromnegyedig jó minőségű forrásvízzel. Az adagolás gyakoriságában és időtartamában alkalmazza a felíró állatorvos által javasoltakat. Mielőtt egy műanyag kiskanállal az előírtak szerint beadja a kutyának az oldatot, ne felejtse el dinamizálni, azaz kb 10 x - pl. egy vastagabb, rugalmas könyvhöz - erőteljesen odaütni az üveget. Az elkészített oldat tárolására is ügyeljen, ne kerüljön elektromágneses sugárzás (pl. mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.) közelébe. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Tel.: 06 1 3211355
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.