4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Üdvözlöm! Sajnos ez egy úszóhólyag betegség. Sokak szerint a gyulladt belső szervek nyomják el az úszóhólyagot. Ellene tenni nem nagyon lehet sajnos.
Kedves Gazdi! Interneten keresztül nem lehet megállapítani a tünetek kiváltó okát. Azt javaslom, hogy mindenképp vigye állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti!
Igen, lehet, hogy beteg. Feltétlenül vigye állatorvoshoz! Vannak un. egzotikus specialista szakállatorvosok is szép számban, akik ilyen apró állatokkal, valamint madarakkal, hüllőkkel is foglalkoznak.
A fiatal madárnak, ha még nem szokott hozzá a napraforgóhoz, inkább olyan apró magvakat kellene adni neki, mint a köles és a fénymag, de mindenek előtt a fürtösköles (csumíz). A karma később fog kopni a megfelelő méretű faágakon, melyek olyan vastagok, hogy a lábujjak 1/3-2/3 átmérőben fogják át. A karmok visszacsípése semmiképp nem ajánlható, többek közt azért sem, mert a vérerek még túl közel vannak a karomvégekhez. A csíráztatott mag sokkal puhább, ezért könnyebben tudják feltörni, de kedvező élettani hatásai miatt később is érdemes etetni. Természetesen a 3 hónapos nagysándor fióka fizikailag képes megtörni, akár a keményebb héjú magokat is, de a kézzelnevelő táp után ajánlott a fokozatosságot betartani. Ilyenkor még legalább kétnaponta kapjon lágyeleséget, ami lehet sárgarépa-főtt tojás lereszelt keveréke, vagy készen kapható szárított eleség is.
Kedves Gazdi! A kandúrok általában 8-12 hónapos koruban válnak ivaréretté. Amint elérik az ivarérettséget, felveszik fröcskölő szokásukat (az ivarérett kandúr macska vizelete rendkívül bűzös és átható). A cicája már minden bizonnyal ivarérett.