4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy vírusos papillómák, esetleg valamilyen autoimmun betegség. Csak szövettani, vagy citológiai vizsgálattal lehetne biztosat mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A kullancsokat minél hamarabb el kell távolítani. Amennyiben bizonytalan a kullancs eltávolítását illetőleg, inkább bízza azt állatorvosra, aki szakszerűen elvégzi a műveletet. Amennyiben mégis megpróbálja otthon, mindenképp használjon speciálisan ilyen célra kialakított eszközt (kullancscsipesz vagy kullancs-eltávolító kanalat) és annak segítségével húzza ki a parazitát a kutyából!
Kedves Fábián Gergely! Leírása alapján nehéz a pontos diagnózist felállítani... eldönteni pedig nem lehet, hogy melyik kollégának van igaza... Azt javasolnám, hogy mutassa meg egy a kisállat ortopédiában jártasabb állatorvosnak (klinika, kórház, szakrendelő).
Kedves Kovács K! Ha csak alkalmanként fordul elő, nincs baj. Azonban sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást stb. de ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással! Ez utóbbit például egyszerűen gyomorsav túltermelődés is okozhatja. Ha a kutya naponta többször hány, és a sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegségek egyéb jellemző tünetei is, akkor feltétlenül vizsgáltassa meg állatorvossal!
A "kondicsepp" feltehetőleg kisállat-kereskedésekben kapható hígított Jolovit lehet, ami meglehetősen jó összetételű vitaminkészítmény. Ásvanyianyag pótlására magas kalcium tartalmú kiegészítést lehet adni, amire elegendő lehet a szépiaváz is, ha a madarak hajlandók fogyasztani. Gyümölcsöt keveset esznek, de egy-egy almaszeletkét és zöldeleséget (pázsitfű, gyermekláncfű, libatop, stb. levele) hetente pár alkalommal lehet felkínálni. A legtöbb fa ága alkalmas ülőrúdnak, kerülendők az enyves, vagy csersavas fafajok. Rágásra a legalkalmasabb a vastagabb fűzfaág, költéskor fészekanyagnak a vékony ágakat bontják rostokra és hordják be. A 6-8 hónapos rózsásfejű tojó már ivarérett, de nem tenyészérett, ami azt jelenti, hogy odút feltenni, költést serkentő vitaminkészítményeket használni 10-12 hónapos kor előtt nem érdemes.