4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Egyrészt a két gyógyszer hatóanyaga nem egyforma, másrészt a Felimazo-t kifejezetten macskák számára fejlesztették ki, ezért én mindenképpen azt javasolnám, hogy ez utóbbit használja. Egyébként pedig a legjobb az ilyesmit azzal megbeszélni, aki felírta (rendelte) a gyógyszert.
Kedves Gazdi! Azért ezt meg kellene nézetni, mert lehet gombás bőrgyulladás, esetleg sérülés. Mindenképpen kezelésre szorul, mert pl a gomba emberre is átterjedhet! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem ne várjon vele, vigye állatorvoshoz, mert a kép alapján úgy tűnik, hogy műteni kell...
Kedves Gazdi! A korpa önmagában nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. akár allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A válaszom egyszerű: ránézésre nem lehet diagnosztizálni. A kutyáját most már valóban meg kellene rendesen és alaposan vizsgálni, amihez szerintem mindenképpen el kellene vinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe. Csak akad egy ilyen valamelyik közeli városban.