4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Edina! Egy teljes kivizsgálás kellene a kutyusnak. Labor, hasi ultrahang és röntgen vizsgálat. Akkor kiderülne, mi a pontos betegsége. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A fogyásnak számtalan betegség lehet az oka. Valószínűleg hasmenése is van. A diagnózishoz és kezeléshez nélkülözhetetlen a vizsgálat.
Kedves Szonita! Én nem láttam a kutyát, de a laborértékek nagyon aggasztóak. Ha a kolléga úgy ítéli, hogy menthetetlen, akkor az igy is lehet. ÜDVÖZLETTEL Dr. Szaniszló Ferenc
Túl magas fehérje, vitamin és energia tartalmú táplálék a legvalószínűbb, melyek új költésre sarkalják a madarakat, anélkül, hogy a korábbi fiókát felnevelnék.
Valószínűleg fájdalmai vannak a cicának. Mivel a röntgenfelvételt nem láttam, nem tudom, melyik része van eltörve a lábának, lehet-e ill.kellene -e operálni,de a csonttörések nagy részét cspontműtéttel lehet rögzíteni, ami biztosítja a törésvégek helyben maradását, ezáltal a fájdalom is mérsékelhető. Egyes esetekben elegendő lehet a stabil rögzítőkötés felhelyezése is, ha a törés a végtag alsóbb részén történt. Ha nem készült röntgen, feltétlen nézessék meg olyan rendelőben, ahol ez megoldható és szükség esetén operálni is tudják!