4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Szerintem az normális (bár nem látom). Ha bizonytalan vagy más egyéb tünet jelentkezne, mindenképpen mutassa meg a műtétet végző kollégának. A másik probléma ezzel valószínűleg nem függ össze (az talán allergiás eredetű, de meg kellene vizsgálni...).
A véleményem szerint a kutyája komoly szívbeteg lehet, de erről így látatlanban nem lehet többet mondani. Kellene keresni egy szív specialistát, és legalább egy szív ultrahang vizsgálatot kellene csináltatni. Ma már nagyon jó gyógyszerek vannak erre, de nagyon nem mindegy az adagolás és az sem, hogy éppen melyik szert kapja.
Kedves Gazdi! A tengerimalacnak elöl 4 metszőfoga és hátul 16 őrlőfoga van. Ha az őrlőfogak is túlnőttek, akkor nem tud enni. Ezt egzotikus állatorvos tudja korrigálni, bódításban végzik el, és lereszelik a hátsó fogait. Néha a kezelést 6-8 hét múlva meg kell ismételni, de egy jó fogvágás után valószínűleg hamar kezdene enni magától a malacka. Javaslom, sürgősen vigyék el egzotikus szakállatorvoshoz, akinek van felszerelése a fogkorrekcióhoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Péter! Klinikai vizsgálat és a laboreredmények ismerete nélkül nem lehet objektív képet alkotni az esetről és kórjóslatot mondani se. Bízzon a kezelő állatorvosában. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A madarak elhelyezésére szolgáló helyiségben a levegő páratartalma legalább 50% feletti legyen (egyes fajoknak, mint például jákók, kakaduk, még magasabb páratartalom igénye is van). Ha túl száraz a levegő, az légúti tüneteket, a légzésben részt vevő szervek megbetegedéseit okozhatja, Ilyen helyiségben párásító készülékkel lehet megoldani a problémát.