4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Ha megszökik a kutya: A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk! Bővebben itt olvashat a szökésről >> Hogyan legyek falkavezér? >>
Mindenképpen vagy kamillás lemosás vagy lehet kapni szemcseppet (Zoomed Teknős szemcsepp - más hüllőknek is javallott) Lehet, hogy megsértette az agáma, vagy a talajnak használt homok ment bele. Ha egy hét alatt nem javul, mindenképpen érdemes orvoshoz vinni.
Szia! Igen a nyusziknál nagyon gyorsan valóban pillanatok alatt megvan a "baj", elég ha egy percre nem figyelsz. a nyusziknál pár másodperc elég a párzásra. A fiókákat nem lehet "elhajtani" ha megtörtént a fogamzás. 30 nap múlva kell jelentkeznie az ellésnek, amit megelőz- van ahol pár nappal van ahol csak órákkal a fészeképítés az anya részéről. Sajnos az hogy vemhes e a nyuszi nagyon nehéz ,megállapítani. 2-3 hetesen már talán kitapinthatóak a magzatok, de ezt szakember vagy hozzáértő tudja pontosan és fájdalom mentesen megállapítani, mert a magzatok könnyen összetéveszthetőek a bélszakaszban levő bélsárgolyókkal tapintásra. Van egy másik módszer ami többnyire "beválik". a fogamzás után 2 héttel tedd be az anyát a bakhoz, ha elutasítóan viselkedik támad hangosan toppogat vagy netán menekül a bak elől akkor nagy valószínűséggel vemhes. Előfordulhat hogy ez a másik nőstény felé is mutatkozni fog, verekedés vagy menekülés formájában. ezért ha gyanús hogy vemhes a nyuszi akkor külön ketrecbe kell őt tenni.
Kedves Gazdi! A bőrgyulladásnak számtalan oka lehet. A cicát el kell vinni állatorvoshoz, ott megállapítják a baj okát és előírják a megfelelő gyógykezelést, amitől a cica hamarosan meg fog gyógyulni. Dr. Szaniszló Ferenc
Kaphatnék kimondottan állatgyógyászati immunerősítők. Nem sorolom fel őket, állatpatikában fognak segíteni