4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
De valamikor csak alszik, nem? Amúgy a kismacskák ilyenek. A játék az életük, tanulnak falon lévő rovarra vadászni és mindenkibe belekötnek, mindent levernek. De ez a macskák lényege, ezért szeretjük őket. Amúgy majd elmúlik, ha benő a feje lágya.
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.
Biztos, hogy javulni fog a helyzet és teljesen érthető, hogy ilyen ragaszkodó és hálás, hiszen az életét mentette meg! Köszönjük, a kutyát befogadók népes tábora nevében! :)
Szerintem jóféle macskatáp és még valami cicavitamin mellett nem szenvedhet hiányt. Érdemes még szőroldó pasztát is adogatni. Ha ez sem segít, talán rossz szokás?
A pároztatásra a leglkalmasabb időpont a tüzelés 12-14. napja között van, de ettől persze lehetnek egyedi eltérések. Ha többet szeretne erről tudni, kérem keresse fel honlapunkat az alábbi linken.