4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Hát... lehet. Vagy mégsem lányok? Akkor is lehet. Ha egyik fiú, másik lány, akkor meg végképp lehet. De az is lehet, hogy csak örülnek egymásnak.
Ha a madár csak esetenként tüsszög, akkor nincs nagy baj. Az általam tartott madarak is tüsszentenek néha. Ez még nem jelent feltétlenül valamilyen betegséget. Ha a madár megfázott és azért tüsszög, akkor egy kamillás gőzölő-kúra, valamint antibiotikum adása javasolt. A madár tartózkodási helyén emelje meg a hőmérsékletet (30 °C-ra). A lámpázás nem feltétlenül fontos, a kondicsepp helyett én negyedévente egy multivitaminos kúrát ajánlanék. (1 ml 1 liter vízhez, 7 napon át, ilyenkor csak a magkeverék és a vitaminos víz legyen a madár előtt.) Bármilyen folyékony multivitamin készítmény megfelelő, pl. Jolovit, Hema készítmények, Univit, stb.
Ha véletlenül bent marad a feje, az nem okoz semmi gondot. A szervezet egy idő után kilöki. A fertőző anyagok a potrohban vannak, ezért a lényeg, hogy azt mihamarabb eltávolítsuk, még ha bele is szakad a dög. Sajnos egyik kullancsirtó sem nyújt 100%-os védelmet!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
A probléma megoldását valószínűleg az akvaterrárium méretének növelése jelentené. Kifejlett ékszerteknős esetén az akváriumi (vízterületi) rész minimum hosszát cm-ben úgy lehet megkapni, ha a teknős páncélhosszát megszorozzuk 5 cm-rel. Az akváriumi rész szélességét a teknős páncélhosszának 3 cm-rel való szorzata adja. A vízmélység kb. 30-40 cm legyen. A szárazterület a vízterület legalább egyharmada legyen. A fentiekből következik, hogy egy kifejlett hím és nőstény ékszerteknős tartása számára a 120x60x60 cm űrméretű akvaterrárium az ideális. A 40 l-es akvárium túl kicsi számukra.