4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Nem javaslom! Mérgezést okozhat ez a szer még felnőtt macskák esetében is, és még fokozottabban veszélyes kölyköknél. A Frontline spray használata biztonságos és kellően hatékony is, ráadásul tartós hatást biztosít (a környezetben lévő/kikelő bolhák sem tudnak visszabújni az állatba!!), ami a Piretrinről nem mondható el. Igaz, kicsit drágább is.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!
Szerintem egy idő után megszokják egymást. Persze kutya-egyede válogatja, hogy ez milyen gyorsan megy és egyáltalán sikerül-e a szoktatás. Fontos az első találkozás, ilyenkor mindig legyünk jelen. Nagyon vigyázni kell, mert vadászkutyák esetén bármikor feltámadhat a vadászösztön és ennek tragikus következményei lehetnek! Tanítgatni már egész fiatalon is lehet őket, akár 3 hónapos kortól.
Mindenképpen!
Bárányhúsos és rizses tápok a legjobbak ilyen esetben (pl. Eukanuba Lamb and Rice), folyamatosan etetve. Akkor segít, ha tényleg csirkehúsallergiáról van szó. A szőr fénytelenségére alapos samponos fürösztés és bőr-/szőrtápláló vitaminkészítményeket és olajokat javasolnék.