4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A www.google.hu keresőbe beírtam, hogy "kisállattemető" vagy "hamvasztás kutya", és az alábbi honlapot találtam.
Mikor gyerek voltam, gyártottam a kiskutyámnak játékot. Használt, de kimosott zokniba még több túlhasznált és többnyire kimosott zoknit gyömöszöltem. Később erre a komplexumra anyukám elhasznált színházi ruhájának divatos és aranyszínű bőrszíját is rávarrtam, így mikor a kiskutyám játszott vele, rázogatta, akkor ezzel csapkodta önmagát. És ez nagy örömet okozott. Persze egy kutya olyan, mint egy gyerek. Ha nagyon akarja, bármit le tud nyelni, ami csak a szájába belefér…
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Szemetesbe kell dobni a koszos zsebkendőket! Másrészt rá kell szólni a kutyára "FÚJ, NEM SZABAD!" felkiáltással, ha a zsepi mégis mellé esik a kukának.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!