4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Bizonyos madarak tudatosan használják a megtanult szavakat, hangokat. Ez nem minden esetben jellemző, bár sokszor összekötik pl. a mogyoró szót a finom csemegével. Legtöbb esetben a hang és beszédutánzás figyelemfelhívásként szolgál. Bizonyos hangokat, beszédet szituációkhoz, emberekhez, állatokhoz stb. kötnek.
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, de főleg a felvételihez! Biztos, hogy sok tanulással sikerülni fog a vizsga, de addig még nagyon sok idő van.
Napi röptetés mellett egy egyedül tartott nimfapapagájnak elég az Ön által említett kalitkaméret. A napi röptetés azonban elengedhetetlen!
Szerintem igaza van a dokinak. Ő látta a kutyát és biztos el tudta dönteni, mi baja lehet. A legjobb, ha bíznak benne és az utasításai szerint kezelik a kutyust! (Én sem szoktam minden sántító kutyust egyből röntgenezni!)
A fedeztetésre alkalmas időpont általában a tüzelés 10-14. napja közé esik (első vércsepptől számítva). Ha séta közben kanokkal találkozik, majd azok jelezni fogják, hogy tüzel a szuka és a nőstény is szívesen fogadja közeledésüket. Egyébként mód van a ciklus pontos diagnosztikájára, ha állatorvoshoz fordul, miután elkezdődött a tüzelés.