4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Rá kell szólni, hogy "Fujj, nem szabad!", és a pórázt is vissza kell rántani. Nem lesz könnyű, mert a világ összes kutyáját kellene leszoktatni, hogy ne érződjön a vonzó pisiszag a kerekeken.
Lakásban tartható, de nagy a mozgásigénye, ezért sokszor kell vinni és lehetőleg hosszabb sétákra. Igen, kissé makacs is, de ez is csak nevelés kérdése... Ajánlom figyelmébe a kapcsolódó linkeket.
Igen, ilyen esetekben, mikor gyógyszeres kúrára sem javul az állapot, akkor szükséges lehet egy röntgenvizsgálat. Ezt persze mindig a kezelő orvos dönti el, hogy tényleg szükséges-e. Gondolom a kutyus vissza van rendelve kontrollra. Nyugodt kutyáknál akár altatás nélkül is megoldható a röntgen, de ez függ attól is, hogy pontosan mit szeretne vizsgálni, röntgenezni az orvos.
"Hajas" kutyáról még sajnos nem hallottam. Talán a kínai meztelen kutya jó választás allergiások számára. Macskában valóban van antiallergén, ez a szibériai macskafajta.
Igen, létezik és könnyen rákapnak az ízére. Érdemes erről (jó szóval) leszoktatni őket. A vérzésnek is lehet ez az oka, de más is. Ezért egy orvosi vizsgálat nem lenne böszmeség. Az is lehet, hogy ivartalanítással lehetne megszüntetni a tüneteket...