4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Óvom attól, hogy alapos állatorvosi kivizsgálás nélkül kezdjen a szőrtüszőgyulladás kezeléséhez. Az azonban biztos, hogy kedvence immunműködésének támogatására is szükség lesz. Ehhez pl. a Minera cseppeket, vagy a gyógynövényboltokban kapható Echinacea (kasvirág) kivonatot javasolhatom. Azonban mindkettő esetében óvakodjon a túladagolástól! Az Echinacea tinktúrából pl. testtömegkilogrammonként 2 cseppet javaslok, ételben vagy az ívóvízben beadva; 8 nap adagolás után minden esetben 8 nap szünetet tartva. Az Echinacea tinktúrát külső kezelésként is alkalmazhatja, alaposan áttörölve vele az érintett területeket.
Nyugodtan fürdesse meg a kiscicáit. A fürdetéshez a Gaby babashampont javaslom. A fürdetés után a shampont langyos vízzel alaposan öblítse ki a cicák szőréből, majd egy törülközővel gyengéden átdörzsölve törölje őket szárazra.
A pollenek teljes kiküszöbölésére sajnos nincs lehetőség. Sem magunkat, sem az állatainkat nem tarthatjuk búra alatt és ez nem is kívánatos. Allergiavizsgálatot például a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán (1078 Budapest, István u. 2. Tel.: 478-4100) végeztethet. Javaslatom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.
Ahogy leveléből kiveszem, az új cicának is lehetősége lesz kijárni. Remélhetőleg ez esetben benn nem fog jelölgetni. A szőrzete ápolására fokozottan ügyeljen. Azt, hogy régi cicája az új kiscicát hogy fogadja majd, nehéz megjósolni. A szív útjai, mint az embereknél, a cicák esetében is kifürkészhetetlenek. Van akit szeretünk és van akit nem. Mindenesetre a régi cicával előbb az új jövevény szagát ismertesse meg.
A nyulak ivarzása esetén semmilyen tennivaló nincs, és különleges illattal sem jár ez az időszak. (Ellentétben a kan nyulakkal!)