4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
A honlapon már szerepel a feltetthez hasonló kérdés és hozzá tartozó válasz, melyek az alábbi linkekre kattintva olvashatók el.
A kecskepapagájok már 5-6 hetes korukra teljesen ki vannak tollasodva, és ekkor hagyják el az odút is. Véleményem szerint rosszul számolt valamit. Ha a madarak egészségesek, akkor a számításban lehet a hiba, ha más probléma is fennáll (rendellenes tollfejlődés, szétcsúszó lábak, ferde csőr, stb.), akkor ott komolyabb gondokkal kell szembenéznie. Ha tovább tájékoztat a madarak sorsáról, vagy pontosabb leírást adna (esetleg fotókat is küldene), akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni.
Gratulálok a kismadárhoz! Általában néhány hét alatt megszokják az új helyüket és az új gazdit is. Az első időkben ne fogja meg a madarat, és ne is próbálja megsimogatni sem! Inkább várja meg, míg a kismadár közeledik Önök felé. A reptetéssel várjon legalább 1 hónapot. Remélem, tudtam segíteni!
A Rózsásfejű törpepapagájok számára egy kb. 50x40x70 cm-es méretű kalitka megfelelő. Képeket a http://www.bonapartemadar.hu/kellek.php weboldalon talál. Táplálásukhoz kis-közepes testű papagájok számára készült magkeverék ajánlott. A madarak táplálásáról további információkat talál a http://www.bonapartemadar.hu/madaraktaplalasa.php weboldalon.