4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Ha a nyuszi ivarilag nagyon aktív, érdemes ivartalanítani, de nem ez a fő probléma. Amiért igazán kell aggódni, az a nyuszi elhízása. A sok magkeverék, jutalomfalatkák és az esetleges édességek vagy szárazkenyér etetésétőt a nyuszi könnyen elhízhat, ami sajnos több igen veszélyes betegség kialakulásához vezethet, és vezetni is fog. Ezért a legfontosabb először a nyuszi testsúlyának a fokozatos csökkentése az előbb említett ételek mennyiségének redukálásával, illetve ne adjon édességet, jutalomfalatkát, száraz kenyeret. Majd következhet az ivartalanítás. A műtét után nem fog ismét elhízni az állat, ha a gazdi betartja a helyes táplálás szabályait.
Az egereknek nincsen tüzelésük. Amit Ön láthatott, az vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, hogy a nagyobb problémákat kizárhassa.
Természetesen van pajzsmirigy-túlműködés és -alulműködés is kutyában, az utóbbi gyakoribb a vemhesség-tejelés után. Bármelyik állatorvos könnyen diagnosztizálja néhány vérvételből.
A mókus hirtelen viselkedés változásának oka lehet az ivarérés, de a mászási nehézséget ez nem magyarázza. Abban az esetben, ha az állat ténylegesen nem tud a faágra mászni, az mozgásszervi betegségre utalhat. Ennek oka lehet vitamin- vagy nyomelemhiány. A makogó hang ebben az esetben a fájdalom jele. Ha ezt észleli a gazdi, mutassa meg a mókust állatorvosnak.
Természetesen a kanárik (is) kommunikálnak egymással. Nagyon jól tette, hogy társat szerzett a kismadár mellé. Minden madárnak a legjobb társ egy másik madár. A gyűrűzés a madár tenyésztőjének döntése. Általában a tenyésztő kódszáma és a madár kelésének az éve szerepel a gyűrűn.