4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A leírásból nem derül ki, hogy köldök- vagy lágyéksérvről van-e szó. Valószínűleg köldöksérv lesz, ez sokkal gyakoribb, és igazán gondot nem okoz, csak ha kizáródik a tartalom és fájdalmas lesz. Magától sohasem fog elmúlni, legfeljebb bezáródik a sérvkapu és kívül reked a tartalom. Abban az esetben, ha csak zsír (cseplesz) marad benne, nem okoz sem fájdalmat, sem gondot többé. Ezek a műtétek inkább kozmetikai indíttatásúak szoktak lenni.
A leírásból gyanítható, hogy a kutyusnak parvóvírusos bélgyulladása van, amely ilyen korban 90%-ban halálos. Nem lehet mást tenni, amit a kolléga is csinált, csak várni és kezelni, infúziókkal megelőzni a kiszáradását. 7-10 nap alatt eldől a kutya sorsa. Szorítunk neki!
Olyan macskaalmot szabad csak alátenni, ami "natúr", tehát nincs különböző vegyi anyagokkal (szagtalanító, fertőtlenítő, fehérítő) impregnálva, mert ez okozhat mérgezést. Mindenképpen célszerű sűríteni az alapos takarítást, ha problémát okoz a szag. Attól tartok azonban, hogy egy "bizonyos" állatszag így is érezhető lesz majd, de ez elkerülhetetlen ott, ahol állatokat tartanak. (Külföldön már kapható olyan gyapotalapú hörcsögalom, ami hosszú idő elteltével is szagtalan marad.)
Mivel a kutyust nem láttam, így állást foglalni nem tudok abban a kérdésben, hogy mi is lehet pontosan a probléma. Az altatással kapcsolatban: minden altatással járó beavatkozásnak van egy bizonyos kockázata, ami fokozódik, ha idős vagy beteg egy állat. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ha szükséges, alapos vizsgálat után, megfelelő altatószerekkel és altatási módokkal ne lehetne elvégezni egy műtétet.
Etetésre kutyatápokat javasolok, egyelőre 3-4 naponta. Az oltásokat 2 hónapos korban kell kezdeni! A további részletektől most eltekintenék, ajánlom bármiféle kutyanevelésről szóló szakkönyv megvásárlását minél hamarabb, illetve látogatást egy állatorvosi rendelőben!