4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Nem tüzelhet még a kiscica,és sajnos a kandúr kárt is tehet benne. El kellene különíteni őket,amíg a kicsi nem tudja megvédeni magát. A kandúrt feltétlen ivartalanítanám,és később a kicsit is.
Kedves Tünde! Ajánljuk az alábbi könyvet: Del Celina Amo: Kutyaiskola lépésről lépésre Korom Gábor: Neked ugatok Valamint a Népszigeti kutyaiskola, a Cerberos Kutyaiskola, és a TopMancs kutyaiskola weboldalát, valamint a Háziállat.hu cikkeit, linkeket lásd lentebb! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Mindenképpen bővebb információt kérnék a kérdezőtől, ennyiből sajnos semmit nem lehet felelősséggel mondani. Mindenképpen szükséges, hogy milyen fajú halakról, milyen akváriumi körülmények között van szó, a halak mikor kerültek be az akváriumba, milyen külső tünetek jelentkeznek a halon stb..
Üdvözlöm! A pók egy keresztespók, mégpedig egy "tök-keresztespók". Azért van zárójelben a név mert a génuszt értem alatta, nem pedig egy fajt (aminek véletlen pont ugyanez a neve). A génusz neve Araniella. Azonban ide 5 faj tartozik [Araniella alpica (L. Koch, 1869) Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) Araniella displicata (Hentz, 1847) Araniella inconspicua (Simon, 1874) Araniella opisthographa (Kulczynski, 1905)] amiket egymástól nagyon nehéz elkülöníteni, mikroszkóppal is, nemhogy képről. Itt főleg 2 jöhet számításba: Araniella cucurbitina (Clerck, 1757) -Tökkeresztespók vagy Araniella opisthographa (Kulczynski, 1905) -Ötpontos tökkeresztespók. Ez valószínű, de nem biztos, hogy az A. cucurbitina. Ezért maradjunk az Araniella génusznál, mint végső megoldásnál.
Tisztelt kutyatulajdonos! Valószínűnek tartom, hogy a könnytermelő mirigyek fordultak ki a kutyus mindkét szemén a szemzugban és nem a könnycsatornái. Természetesen műtéti úton gyógyítható a betegség, amelynek árát mindig a vizsgálat után, az állapottól függően tudják közölni.