4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A kézbevételt minden hüllő stressz-helyzetként éli meg, ezért azt tanácsolom, csak ha muszáj, akkor vegye ki! Kéz-szelídek, mert veszély esetén összegömbölyödnek, nagyon ritkán harapnak.
Ha nagyon éhes, akkor meg fogja enni a tápot is. A prémium tápok, amelyekben nem csupán 4 % hús van, hanem jóval több, egészségesek. (Drágábbak is, de kevesebb kell belőlük!) Próbáld ki azt, hogy a tápra öntesz egy kis kefírt, joghurtot, levest, tehát valamilyen "feltétet", hátha úgy szívesebben megeszi! De ha mégsem, ne hagyd ott előtte, egyrészt, mert megromlik a nedves feltét miatt, másrészt, mert meg kell tanulnia, hogy nem szabad válogatni, és akkor van evés, amikor a gazdi lerakja elé az ételt. Ha egész nap előtte van, akkor még annyira sem fogja megenni. Ha negyed óráig nem nyúl hozzá az ételhez, vedd el tőle, és csak fél nap múlva kapja meg újra. Ezzel a módszerrel nagyon jó esély van rá, hogy leszokik a válogatósságról. (Eleinte a feltét aránya legyen nagyobb, majd fokozatosan egyre inkább a tápból legyen több az összekészített ételben)
A hormon implantátum kb. egy nőstény vadászgörény ivartalanításával azonos összegbe kerül. Kb.16.000-20.000 Ft. A tapasztalatok jelenleg azt mutatják, hogy hatása minimum 1 év, de akár 2 évig is tarthat. Érdemes érdeklődni az állatorvosnál milyen árszínvonalon dolgozik.
Sajnos a faj ismerete nélkül nem tudok semmi biztosat mondani. De a következők közül szinte bármelyik előfordulhat. Kiöregedés Szennyezett tápnövény (vegyszer vagy parazita) Nem megfelelő tartási körülmények Ha pontosítják, milyen fajról van szó, tudok segíteni.
Levegőztetés nem feltétlenül szükséges, lévén a paradicsomhalak labirint-kopoltyúsok, tehát a levegőből is rendszeresen jutnak oxigénhez, illetve nagyon nagy százalékban is képesek onnan szerezni be oxigént. Azonban, ha különteszi őket és nem lesz levegőztető, akkor feltételezem szűrés sem, ebben az esetben fokozottan kell figyelni a gyakoribb részleges vízcserékre!