4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Nem mindig szükséges a teknősök karmát vágni. Általános esetben ezek folyamatosan kopnak. Hím ékszerteknősöknél azonban teljesen normális jelenség, hogy a mellső lábakon hosszabbak a karmok. A karmokban egyébként erek és idegek is találhatók, így ha túl rövidre vágja az ember, úgy könnyen vérezhet és fájdalommal is jár. Általában csak a végét lehet biztonsággal levágni. Ha véletlen belevág az ember akkor sincs aggodalomra ok, a vérzés rövid időn belül eláll (akárcsak amikor az ujjunkat megvágjuk).
Igen, megtermékenyítheti, de nagyon nem ajánlatos rokon egyedeket egymással szaporítani, könnyen születhetnek beteg kölykök. A szuka tüzelésekor gondosan zárd külön a két kutyát, de még jobb, ha legalább az egyiküket ivartalaníttatod. Erről bővebben itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
A szőr biztosan nem nőtt ki belőle,hanem beleakadhatott verekedés vagy tisztálkodás közben. Ha zavaró a karom sérülése,állatorvosa levágbelőle akkorát,amekkorát lehet. Ha nem tudja,mekkorát vághat a cica karmaiból,jobb,ha megkéri állatorvosát,mutassa meg önnek. Legközelebb akár otthon is megoldhatja ezt a problémát,ha a cica elég nyugodt.
Meg kell mutatni állatorvosnak. Csak vizsgálat után lehet tudni, hogy milyen sérülés történt és mit lehet csinálni.
Ezt nem lehet előre megjósolni. A már meglévő, öt éves kutyád hogy jön ki más, felnőtt kan kutyákkal ? Agresszív? Domináns? Barátságos? A másik kutyát viszont nem ismerheted előre, az illatos úton egyesével vannak a kutyusok a kennelekben, így nem sok infót tudnak mondani ott arról, hogy hogy jön ki más kutyákkal az adott kutyus. Esetleg látogass el saját kutyáddal együtt a telepre, és kérdezd meg, megengedik-e, hogy kipróbáld, mit szól egymáshoz a két kutyus. Ha ez nem lehetséges, keress egy másik állatvédő szervezetet, ahol lehetőség van a próba-találkozásra. Az ivartalanítás is segíthet abban, hogy két kan kutya között ne legyen dominancia harc, ugyanis az ivartalanított kanok általában behódolóbbak, nem verekedősek.