4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Igen, jól gondolja, Önnek igaza van. Összetételében eltér a kutya és a macskatáp, ami hosszú távon nem fog jót tenni a kutyáinak. Ennél még Ön sem lehet meggyőzőbb... Üdvözlettel. Dr Fekete Richard
Sokszor valóban nehéz bódítás nélkül pontos diagnózist alkotni, akár még kistestű kutyáknál is. Mielőtt műtét kerülne szóba, először pontos diagnózisra van szükség. Az esetek jelentős részében ehhez röntgenfelvétel készítése is inbdokolt lehet. Úgy tűnik, ha tovább akar lépni, kénytelen lesz kitenni a kutyát egy altatásnak, már a diagnosztika fázisában. Ha megvan a pontos diagnózis, akkor lehet műtétről vagy egyéb kezelésről beszélni. Ízületek területén nem tudok róla, hogy szóba jöhetne lézeres beavatkozás.
Nagyon fontos, hogy a gazdi legyen a falkavezér, és ne a kutya, Ajánljuk erről szóló cikksorozatunkat, melynek minden javasolt pontját be kell tartani, és a siker biztosra vehető!
Nem baj,ha nem eszik száraz tápot,ha a konzerv jó minőségű.Lehet próbálkozni nem zsíros és fűszeres házi koszttal is néha,hogy ne legyen túl egyoldalú a táplálkozása. Van egy-két prémium minőségű száraztáp.aminek kevés cica tud ellenállni. Érdeklődjön állatorvosnál felőlük.
Császárlazacokból kisebb csapatot (min. 8 egyed) legalább 3 hímmel ajánlott tartani, mert a hímek hajlamosak a csipkelődésre. Mérete miatt ez az akvárium inkább tenyésztésére, mint tartására lenne alkalmas, hosszabb távú tartásukhoz ennél nagyobb akvárium lenne ajánlott és bár a kérdésnek nem volt része: a botiák tartásához is kicsi ez az akvárium (amennyiben nem Otocinclus algázókról van szó, akkor közöttük is előfordulhatnak a jövőben problémák). Némileg újra kéne gondolni az akvárium társítását és/vagy nagyobb akvárium beszerzését! :)