4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Figyelni kell a mozgását legalább egy napig. Ha nem bizonytalan a járása és nem dagadt fel az orra, akkor semmit nem kell csinálni vele, valószínűleg semmi baja nem lett.
Ha tényleg ez a probléma (tehát készült labor, ultrahang és egyéb vizsgálat), erre létezik számos immunstimuláló készítmény. Az Ön által említett is hasonló típusú és nagyon jók a tapasztalatunk vele. Csak javasolni tudom. Dr Fekete Richard
Vigye el feltétlenül. Én is csak csodálkozni tudok, de biztos hogy nem ette meg.
Oltások KELLENEK, az említett kiskutyák valószínűleg azért pusztultak el, mert túl későn lettek beoltva! Oltásokkal illetve bolhairtással kapcsolatban érdemes elolvasni az alábbi cikkeinket.
Ilyen jellegű hányásnak általában komoly oka van, amit csak alapos (nagyon alapos) állatorvosi vizsgálattal lehet kideríteni. Ha a levélírás óta ez még nem történt meg, mielőbb keressenek fel vele állatorvost!