4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Az étvágytalanság hátterében az alacsony hőmérséklet mellett más tényezők is szerepelhetnek. A kedvezőtlen tartási körülmények mellett számtalan betegség egyetlen otthon észrevehető tünete az étvágytalanság. Lehet a hűvösebb időjárás miatt csökken a teknős étvágya, de az is lehet, hogy csak válogatós. Állatorvosi vizsgálat javasolt a betegségek kizárása érdekében.
Nem véletlen, hogy sok helyen találni a szobatisztaság leírását és nem a ´kerttisztaság´ leírását, mert a mai civilizált társállattartás esetében az előbbire van tömeges igény. Szerencsére egyre kevesebb az udvaron, kertben tartott kutya és egyre kevesebb azoknak a kutyáknak a száma is amelyeket nem visznek ki a kertből, közös aktivitásra, játékra, sétára, szocializálásra, nevelésre - ami közben a kutya természetes közegben elvégezheti a szükségleteit. (Tehát a kutyának azzal teszel jót, ha sétálni viszed. Így jó eséllyel nem a kertben fogja a dolgát végzeni. - a szerkesztőség) A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni. A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
A tünetek alapján lehet allergia vagy akár rovarcsípés is. Ha nem javulna a dolog, akkor keressen fel egy állatorvost, mert ebből komolyabb szembetegség is kialakulhat. Dr Fekete Richard
A kiscicáknak legalább 4-5 hetes korukig az anyatej legyen a kizárólagos tápláléka, ez után lehet elkezdeni nekik más ennivalókat is adni. Persze ezt csak szépen fokozatosan növekvő mennyiségben szabad adni. Ma már széles választéka van az egészen fiatal kölyköknek való tápoknak is, de házilag is lehet nekik ennivalót készíteni. Javaslom vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a macskám" című nemrégiben megjelent könyvét, ebben minden kérdésükre választ találhatnak.
Szerintem ivaréretté vált a cica (bár nem említette mennyi idősek a kölykök). De ha bizonytalan a kérdésben, akkor keressen fel egy állatorvost ez ügyben. Dr Fekete Richard