4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.