4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Leggyakrabban valamilyen baleset (leesés, rálépés miatti csonttörés, zúzódás) következménye a "lábhúzás". Az végtag beidegzésének a problémája is lehet a háttérben (bizonyos fertőzések, sérülések, mérgezések). Mindenképpen javasolt állatorvoshoz vinni az állatkát!
A cicának valóban macskanáthája volt, de erre általában nem elég a szemcsepp, hanem általános antibiotikum terápia is szükséges. A szemzúgban levő fehér hártya a pislogó hártya vagy harmadik szemhéj, általában akkor esik elő nagyon, ha legyengült az állat vagy gyulladt a szeme. A leírt másik elváltozást így nem tudom megállapítani. Kérem vigyék orvoshoz.
A csincsillák néha rágcsálják a szőrüket, előfordulhat náluk helytelen kezelés miatti szőrhullás is. A szőrük töredezhet vagy gombás fertőzöttség következményeként ki is hullhat. Az utóbbiak állatorvosi beavatkozást igénylő betegségek! Nem ezekkel téveszti össze a vedlést?
A tehéntej fehérje- és zsírtartalma jelentősen alacsonyabb a macskatejénél, ezért önmagában a kiscicák felneveléséhez nem elég. Vízzel hígítva és kizárólagosan ezen tartva még a kiscicák éhhalálát is okozhatja. Tejszínnel dúsított tehéntejet adhat nekik (1 liter tejre + 1, 25 dl tejszínt számolva). Szilárd táplálékukat vagdalt marha-, vagy csirkehús, joghurt, vagy pépesített marhaszív, tejszínes főzelékfélék képezhetik. 100 grammnyi ételükbe mindig keverjen bele 1 csapott mokkáskanálnyi Tovita port (amelyet gyógynövényboltban vagy patikában szerezhet be). Ügyeljen arra is, hogy a kiscicák kedvük szerint napozzanak és 8 hetes korukig naponta hatszor kapjanak enni. Később az etetések számát fokozatosan napi kettőre csökkentheti. Én nagyon ellenzem, ha a cicák előtt mindig ott az eleség! Lehetőleg ragaszkodjon az etetési időkhöz, de tiszta, friss víz mindig legyen előttük.
Egy három hónapos kutyának a szervezete még nagyon kevés terhelést bír, főleg ebben a melegeben. Nagyon kell vigyázni a kiszáradásra vagy hőgutára. Befolyásolhatja még az is, hogy mikor kapott védőoltást, mert utána mindig kicsit belázasodnak (ez a természetes és a kívánatos ). Függhet a kutya fajtájától, van amelyik jobban elviseli a meleget (agarak, vizslák, általában a rövid, vagy világos szőrűek). Azt tanácsolom, hogy a nagyobb sétákat, játékot, az esti, vagy reggeli órákra időzítse, és napközben vagy evés után csak a szükségleteit végezze el. Legyen türelemmel, a kiskutyából nem sokára felnőtt lesz.