4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Látatlanban nehéz megítélni a dolgot. Néha előfordul, hogy valami beakad a foguk közé, illetve sokszor fura fejrángatással próbálják aprítani az eledelt. De azt tanácsolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak!
Az értesülés helyes, megfelelő kezeléssel - rendszeres fésülés, fürdetés, stb. - a bolognese kutyák szőre nem hullik. Ez a fajta egyik jellegzetessége.
Az attól függ, hogy honnan és milyen körülmények között tűnt el! A cicák általában a házhoz ragaszkodnak és általában nagy távolságokról is hazatalálnak. A praxisomban olyan is volt, hogy egy cica egy év múlva került meg, igaz, ez nem városban, hanem a Balaton környékén történt. Sajnos a nagyvárosi forgatag erősen csökkenti a cicák hazaérkezésének esélyeit.
Ilyen esetben ugyanaz a teendő, mint amikor az anyja akarja megnevelni a kölykét: egyszerűen a nyakbőrét erősen megszorítva meg kell rázni. Ezt addig kell folytatni, amíg a kutya el nem fogadja a rangsorban felette álló nevelését, rendre utasítását. Ez egyébként minden dologra érvényes, amit a kutyától szeretnénk, hogy megcsináljon, vagy amitől el szeretnénk eltiltani.
A törpehörcsög "túlzott " vakarózását többek között pl. atkás, vagy gombás fertőzöttség okozhatja. Ezek megállapításához, illetve elkülönítéséhez azonban laboratóriumi vizsgálatra lesz szükség, tehát mielőbb vigye állatorvoshoz az új kis kedvencet. Védőoltás nem szükséges. További javaslatom, hogy a törpehörcsög tartására, táplálására vonatkozóan szerezzen be egy jó szakkönyvet (pl. a Mezőgazdasági Könyvesboltból) és folyamatosan tájékozódjon az interneten is.