4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Ahogy az állatorvos úr már az előző kérdésednél is javasolta, teknősödet sürgősen vidd el állatorvoshoz, ezek a tünetek nem olyan betegségre utalnak, amelyet egy internetes tanácsadással keresztül meg lehet "gyógyítani"!!! Ahogy a doktor úr, mi is azt javasoljuk, hogy azonnal vidd hozzáértő állatorvoshoz a teknősödet!
Egy határozott mozdulattal rántsa le a lógó karmot,majd Betadine oldattal ecsetelje a csonkot. A karom később ki fog nőni. Ha ezt nem meri saját kezűleg végrehajtani,vigye el őt állatorvosához.
Sajnos sok videót lehet látni a különböző videómegosztó portálokon, melyekben a tengerimalacok köröket úsznak a fürdőkádban vagy medencében. Én ezt nem úszásnak nevezném, sokkal inkább az életéért küzdő állat ösztönös kapálózásának. A görények úszási képességeiről nem tudok nyilatkozni.
Elkövették az egyik leggyakoribb hibát - büszkén megdicsérték az egyébként is domináns kedvencüket az agresszív viselkedéskor. Ezért a kutya átvette látszólag a falkavezér szerepét és azt próbálja fenntartani a morgással, vicsorgással. Ez egyébként valószínűleg nehezére esik, hiszen olyan terheket ró az eb ezzel önmagára, amelyek egy nagy részével nem tud megbirkózni. Mivel nem tudja sem ellátni a családot élelemmel, sem utódokat nem tud a falkán belül nemzeni... Viszont meg tudja védeni a családot a betolakodóktól. A fentiek alapján talán érthető, miért ekkora a vircsaft a kapunál ;-) Jó hír: ez egy tanult magatartásforma. Leszokni róla ugyanúgy tanulási folyamat. Amennyiben be tudják tartani a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat - következetesen, rendszeresen, mindig - akkor jó esélyük van arra, hogy visszavegyék a falkavezérséget és ezzel egyben tehermentesítsék is kutyát, amely ettől lelkileg jóval kiegyensúlyozottabbá válik. Figyelem: a cikkben leírtak csak akkor fognak sikerre vezetni, ha MINDEN családtag ugyanúgy betartja ezeket a lépéseket. Tehát nem csak az édesapa, hanem mindenki. (Az átnevelés idején ne hagyják kettesben a gyermeket felügyelet nélkül a kutyával.)
Úszórothadás önmagában vagy valamely betegség másodlagos fertőzéseként, vagy akár mechanikai sérülés is lehet. Sokkal több információra lenne szükség a tartási körülményekről és egy kép is segíthetne. Ezek nélkül annyit lehet mondani, hogy az úszórothadást a metilénkék, mint általános fertőtlenítőszer általában meg szokta állítani, de a valódi problémát (és okot) meg kéne állapítani a különböző kezelések megkezdése előtt (hogy biztosak lehessünk abban, mit kell gyógyítani). Olvass tovább! Hogyan kell az aranyhalat tartani? A kerti tó téliesítése - így csináld!