4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Elképzelhető az allergia, de egy könnyezésnek és kötőhártya gyulladásnak számos oka lehet. Pld. ennél a fajtánál gyakran záródik el a könnycsatorna. Keressen fel feltétlen egy állatorvos kollegát!
A kalitba történő visszacsalogatáshoz a kedvenc eleségük (pl. fürtösköles) felkínálása a legmegfelelőbb. Amennyiben többszöri kísérletezés után sem mennek a madarak maguktól a helyükre, elgondolkodtató, hogy nem kellene-e nagyobb kalitot venni, mint rendszeresen kitenni a papagájokat a befogással járó stressznek.
Sem a zsíros ételek, sem a kenyér ill. száraz táp nem okoz bőrgombásodást. Az csak gombafertőzés eredményeként alakul ki, de leginkább akkor, ha a szervezet természetes ellenálló képessége valamilyen oknál fogva csökken. Úgy gondolom, hogy ha csak gombafertőzésről volt szó, a diéta folytatása felesleges. Amennyiben más is közrejátszott a tünetek kialakulásában (pl. táplálék-allergia), akkor szóba jöhet speciális étrend. Ma már kiváló gyógytápok vannak, melyek etetésével normális kondíció érhető el a tünetmentesség mellett.
Megértem az aggódásukat és a segíteni akarásukat, de sajnos sok jóval nem tudom kecsegtetni Önöket. A házilagos itatgatással nagy károkat nem lehet előidézni, de sok haszna sem lesz (ahogy ezt Önök is írják). Igazi esélyt az állapotának javulására csak a nagyon intenzív állatorvosi kezelés hozhatna, amibe beletartozna sok minden: állandó intravénás cseppinfúzió, intravénásan adott gyógyszerek, erősítőszerek, stb. Ennek a kivitelezése azonban sokszor nem egyszerű, ill. nem oldható meg. Lehet, hogy tényleg jobb lenne elengedni...
Lehet, hogy van egy kis hólyaghurutja. Tüzelés után nem lenne meglepő. De más oka is lehet,amit azonban csak alapos húgyúti vizsgálatok után lehetne megmondani.