4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.
Alapos tisztogatás és fertőtlenítés (pl. Betadine oldattal) után érdemes kenőccsel is bekenni (állatpatikában kapható Panaveyxal kenőcs vagy Novugén gél pl.), majd bekötözni (átkötés naponta - kétnaponta), illetve ha ez nehezen megoldható, akkor gallért is lehet tenni a nyuszira. Lényeg, hogy amíg begyógyul a terület, addíg ne nyalja magának! Még így is hosszadalmas lehet a gyógyulás (akár hetekig is eltarthat).
A tejfogak még ki fognak esni és a maradó fogak már ellenállóbbak. Ne aggódjon, de azért kerülje a kutyusnál, hogy túl sokat rágcsáljon.
A probléma háttérében pszichés zavarok állhatnak. A megváltozott környezet váltotta ki. Esetleg természetes anyagokból készült nyugtató hatású táplálékkiegészítők adagolhatók. Ha van lehetőségük Franciaországból vagy Belgiumból beszerezni bizonyos feromon tartalmú macskanyugtató szereket, ezek 100%-os megoldást nyújthatnak (Feliway, gyártó: CEVA Animal Health Fro.).
Októbertől nemzeti helyett uniós szabályozás a kisállatok utaztatásában. A kutyák, macskák és vadászgörények országok tagállamok közötti szállítására kidolgozott uniós irányelv bevezetése 2004. október 1-jén esedékes. Addig a nemzeti szabályozás marad érvényben minden uniós országban, amelynek célszerű utazás előtt utánanézni.