4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Nem baj. Ha az egyik férges, akkor a másik is az. Csak féreghajtóval lehet kiűzni a parazitákat.
A platti alapvetően igen békés faj, biztos, hogy ő volt a tettes? Ki lehetne egészíteni a platti csapatot 3-4 fősre úgy, hogy több legyen a nőstény, akkor talán nyugodtabbak lesznek és jobban érzik magukat, azoban ezzel várnék egyelőre. Hogy guppikat és főleg az algaevőt halálra tudja csipkedni.. Ez a tartott fajok közül inkább a xiphókra lenne jellemző, de ennyire túlzásba azok is ritkán esnek. Nem tudom mi alapján ítélte meg, hogy a platti volt a tettes, némi csipkelődés és kergetőzés önmagában semmit nem jelent, az elhullások és akváriumi körülmények pontosabb megfigyelésére és leírására volna szükség, ahhoz, hogy alaposabb következtetéseket lehessen levonni és megoldást találni a problémára.
A falkavezérség inkább nevelés, szoktatás és a kutyával való kölcsönös bizalom kiépítés kérdése, sokkal összetettebb dolog mint a "tanítás". A falkavezérség durvaság és erőszak nélkül is kialakítható és akkor jó falkavezér az ember, ha ezzel együtt egy kölcsönös partneri kapcsolat alakul ki a kutyájával. A falkavezérnek gyakorlatilag a legfőbb kiváltsága, hogy minden körülmények között ellenőrzése alatt tartanja, birtokolja azokat a dolgokat amelyek befolyásolhatják a dominanciát: • élelem • játék • komfort • testkontaktus Amikor ezeket a kutya, tiltakozás, ellenállás nélkül elfogadja az embertársától, akkor gyakorlatilag elismerte, elfogadta falkavezérének.
Az ivartalanítás nem lehet oka az aktivitás csökkenésének. Feltehető, hogy valamilyen sérülésből adódóan fáj a gerince, ezért nem szeret mozogni. Érdemes megnézetni állatorvossal, hogy nincs-e komoly baj.
Bizonyos fajtáknál, ha a fül lekonyul, a fülön növő szőr levágásával lehet azt tehermentesíteni, így nagyobb esélye van, hogy szépen fölálljon. A szőrt bármilyen fiatalon el lehet kezdeni vágni. A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.