4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A neonhal alkalmazkodó teremtés Békés, csoportban élő hal. Maximum 3-3,5 centisre növő halacska. Nem igényel túl meleg vizet (20 ºC-on is elvan, de a 20-24 ºC az optimális hőmérséklet), nem különösebben kényes.
Sajnos az alapvető paraméterekről és tartási körülményekről nagyon keveset írt le. Nem tudjuk hány literes az akvárium, mennyi és milyen fajú hal van benne, jelentkeztek-e külső tünetek a halakon, mikor kezdődött nagyjából a megbetegedések sora stb. Amit biztosan helytelenül csinált: teljes vízcsere és gyógyszeres (ráadásul egyszerre 2) kezelés a probléma felismerése nélkül. A malachitzöld túladagolása (de akár normál adagolása is) akár önmagában okozhatta a páncélosharcsák elhullását. Amit jelenleg tehet: - állott csapvízzel részleges (!!) vízcsere a közeljövőben gyakran, ameddig valamennyire a gyógyszerek maradványai elhagyják a vizet - tartási körülmények (etetés, szűrés, stb) megvizsgálása a tartott fajok igényeinek szempontjából, és ahhoz igazítása - a további véletlenszerű gyógyszeres kezelések és teljes takarítások feltétlen elkerülése - a betegségek körülményeinek alaposabb megfigyelése Fontos, hogy a hangsúly a megelőzésen legyen, próbáljon minél jobb körülményeket biztosítani a halaknak, ezáltal elkerülve a megbetegedéseket és gyógyszeres kezelés szükségességét.
Három lehetősége is van: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
Lehet, hogy ugyanaz a baja, mint fél éve volt. Sürgősen menjenek vele állatorvoshoz!
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.