4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A kutya ezt azért csinálja, mert túlzott a szexuális dominanciája, vagy a domináns magatartásformák közül csak vagy főként ezt tudja érvényesíteni. (Feltehetőleg el van kényeztetve, és soha nem lett megbüntetve vagy más módon jelezve számára, hogy ez ´nemkívánatos viselkedés´ !) Megoldási lehetőségek: • ivartalanítás • az általános dominancia visszaszorítása • a szexuális dominancia elleni tréning • rangsorbeállítás Végül egy kérdés: miért hagyta ezt a viselkedését a kutyának már kb. 2 éve ?
Igen, az ivadékok színezete pedig változó lehet, a szülők genotípusától függően.
A karmosbékák fogságban viszonylag könnyen etethetők. Legtöbbször szinte mindent megesznek, amit találnak. Gyakori eleségek a következők: vörös szúnyoglárva, tubifex, kishalak, tücsök, viaszmoly lárva, lisztkukac, légy, stb. Az eleséget, lehetőség szerint, élő állapotban célszerű felkínálni. Érdemes inkább többször kevesebbet adni nekik, mintsem egyszerre nagy mennyiséget. Fontos figyelmet fordítani az eleségállat megfelelő méretére, valamint a békák vitamin és ásványi anyag ellátásra is!
A hányást egy ilyen idős kutyánál rendkívül sok minden okozhatja, ezért azt javaslom, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát és ne bocsátkozzunk találgatásokba. Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Valószínű, hogy a madárka a kora miatt került ilyen legyengült állapotba. Ivóvizébe "B" vitamint kellene oldani, ez némileg felerősítheti. Érdemes lenne Baytril, vagy más hasonló széles spektrumú antibiotikumos oldattal itatni. Külön "C" vitamin kiegészítésre nincs szükségük a papagájoknak, mivel azt képesek a szervezetükben szintetizálni. Ha váladékos megfázásos tüneteket nem mutat, akkor nem kísérleteznék Aspirinnel (főként, mivel nem tudom, miként reagálna a papagáj szervezete a szalicilre)