4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A leírás alapján a kígyó súlyos beteg, és azonnali állatorvosi segítségre van szüksége! Az ilyen állapotban lévő állatot egyébként nem szabad megvásárolni!
Kedves Balázs! Általánosan igaz szabály, hogy egy akvárium minél nagyobb, karbantartása annál könnyebb, illetve annál kevésbé érzékeny az akvarista egyszeri hibáira. Bár leírása szerint már régóta van akváriuma, az első dolog, amire fel kell hívnom a figyelmét, hogy eddig valamit rosszul csinált :). A 72 literes akváriumot sem kellett volna ugyanis leemelni és zuhanyzó alatt tisztítani, sőt! Az akvárium teljes takarítása csak egyes ritkán előforduló betegségek esetén lehet indokolt, a beállt akváriumot nem szabad teljes egészében kitakarítani! A teljes takarítás után 2 hétig nem is lenne szabad halakat tenni bele. Ha a halai eddig kibírták ezt a módszert azt csak tűrőképességüknek köszönhetik. Ebből következően a válasz az, hogy a 200 literes akváriumot és a 72 litereset is tökéletesen lehet helyben tisztítani. Hetente 10%-os vízcserét, az összegyűlt mulm leszívásával együtt el kell végezni, valamint szükség esetén a szűrő tisztítása (200 litereshez már ajánlott külső szűrő, ennek ritkábban van szüksége tisztításra, mint a belső szűrőknek), a növények visszavágása, illetve az üvegekről a zavaró alga eltávolítása jön szóba, az akvárium tehát a helyén marad! :) Sok sikert a 200 litereshez!
A kutya rakoncátlansága nincs azzal összefüggésben, hogy előzőleg jó, vagy kevésbé jó gazdija volt. A szökés elsődleges kiváltó oka a kan, ivarérett kor kezdetén lévő kutyánál a szexuális indíttatás. Neveléssel és a tartási körülmények optimalizálásával lehet enyhíteni ezt viselkedést, de igazán elfogadható eredmény csak akkor érhető el, ha a kutyát előtte ivartalaníttatják.
15.000-30.000 forintba.
Szerintem nehéz dolog lenne a visszaszoktatás. Elképzelhető az Ön által leírt ok, de nem hinném, hogy bármilyen betegség stb. lenne a háttérben. Várjon pár hónapot, lehet, hogy újra nappali életmódra váltanak. :)