4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Az ilyen esetekben egyetlen módszer nem létezik ! A félős kutyáknál alkalmazott összes módszer egyidejű, folyamatos, fokozatos, türelmes bevetésére van szükség: • Megelőzés • Homeopatikus szerek • Bach-virág terápia • Gyógynövények • D.A.P. (Dog Appeasing Pheromone) • Étkezés/diéta • TTouch-Terápia • Deszenzibilizáló tréning • Ellenkondicionálás Ne várjon gyors eredményt, 6-10 hónap, - egy hasonló esetről olvashat honlapomon ( www.4tappancs.hu ) a ´Referenciák´ oldalon.
Igen, ez igaz. A nőstény tengerimalacok medencéje összecsontosodik egyéves korig, ami azt jelenti, hogy nem tud kellőképpen kitágulni a szüléskor, és ez komoly problémákat okozhat.
A tünetek alapján valóban epilepsziáról lehet szó. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat.
A görény intelligens, sok mindenre megtanítható. Elérhetjük például, hogy hívásra jöjjön, legyen szobatiszta vagy sétáljon pórázon. Olyan ragadozó, amely mindig az adott élőhelyhez alkalmazkodik és kíváncsisága miatt könnyen elkóborol, tehát görénybiztos környezetet kell biztosítanunk számára.