4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A felsorolt magok szerepelnek abban a keverékben is, amit mi adunk a nimfáknak. Persze a borsó és kukorica kivételével, amit nem valószínű, hogy megegyenek, de ha mégis, nem lesz bajuk tőle. A kukorica megfelelő takarmány lenne, csak a kisebb madarak számára túl kemény az összetörésre, míg a borsó nehezen emészthető a papagájok számára, de kis mennyiségben jó fehérje forrás.
A Carprox (gondolom ezt szedte) hatóanyaga ugyan az mint a Rimadyl hatóanyaga, tehát ha az egyik nem hatott a másik sem fog. Nagytestű kutyáknál gyakran találkozunk ízületi problémákkal, melyeknek az okát általában meg lehet találni (dysplasia, porcleválás, szalagszakadás stb.). Minden esetben törekedni kell a pontos ok tisztázására, és ha lehetséges minél hamarabb megoldani azt. Javaslom, hogy keressen fel egy ízületi megbetegedésekkel foglalkozó állatorvost (orthopedus), aki vizsgálat után tájékoztatni fogja a lehetséges megoldásokról. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika
Ez sok dologtól függ. A lárvák fejlettségi állapotától, a hőmérséklettől és tárolástól. A petéktől a bebábozódásig általában 3-4 hét telik el.
Elég sok mindenen ment keresztül mostanában az a madár. Mint már említette, nincs más hátra, csak egy alapos állatorvosi vizsgálat!
Javaslom, hogy adjon neki szőroldó pasztát, mely állatpatikákban vagy állatorvosnál beszerezhető. Ha nem szűnik meg a probléma, forduljon állatorvoshoz.