4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Leírása alapján a cicának komolyabb betegsége, betegségei lehetnek, amit interneten keresztül biztosan nem lehet gyógyítani. Mindenképpen orvosi ellátásra szorul. Ha anyagilag ez nehézséget okoz, próbáljon meg részletfizetést kérni, esetleg valamelyik állatvédő alapítvány támogatását kérni, akik esetleg a költségek bizonyos részét átvállalhatják.
A törpepapagájok esetén rendszeresen visszatérő probléma a tolltépés. Talán a tavasz közeledtével érkező költési kedv okozta, de lehet, csak az unatkozás jele is. Nagyobb hely, odú felhelyezése, rendszeres rágcsálnivaló (lehetőleg frissen metszett rügyes fűzfagally) biztosítása megoldhatja a gondot.
Kedves Gazdi. A leírása alapján már az első roham is epilepsziás krízisállapot formájában jelentkezett, igen magas hőmérséklettel kísérve. Általában az öröklött epilepsziák esetén az első rohamok 1-5 éves korban jelentkeznek. Abban az esetben ha mindjárt rohamhalmozódással indul a betegség és magas lázzal, akkor nagyon komoly kóroki tényezőnek kell jelen lenni az agyban. Mivel a kutya fiatal, ezért élte túl a krízist. Azonnali antiepileptikum beállítás javasolt a roham típusának megfelelően Az étvágy érthetően rossz, ezt is kezelni kellene, a betegségét nem valószínű hogy ki fogja nőni. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
Az "érett" viaszbőr színe árulkodik arról, hogy ivarérett-e a madár. Ha a csőr feletti bőr színe egységesen a barna valamelyik árnyalata, esetleg fehér alapon türkiz árnyalatú, akkor valószínűsíthetően készen áll a párba állításra. A korkülönbségnek általában nincs jelentősége. Ha pár órán keresztül rájuk tud figyelni, akkor engedje a hímet a tojó kalitjába. Amennyiben nincs veszekedés, akkor hagyja őket együtt. Odút akkor tegyen fel, ha etetgetik egymást és a tojó is ivarérettnek tűnik.
Valószínű, hogy valamiféle keringési rendellenesség, de pontos diagnózist orvosi vizsgálat után kaphat. A szívproblémától a légcsőbe került idegen tárgyon át a tojásvisszatartásig bármi okozhat ilyen tünetet.