4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Egyrészt hosszú távú kezelésre, másrészt roham megszakításra is vannak megfelelő gyógyszerek, amelyek segíthetnek. Keresse fel állatorvosát, hogy eldönthesse, milyen gyógyszeres kezeléssel lehetne kutyáján segíteni.
Már két napja? Sürgősen vigye állatorvoshoz, az első nap ezt kellett volna tenni!
Mindenekelőtt - ahogy írta is - azt kellene tudni, mi okozta a vakságot, illetve hogy milyen elváltozás történt, ami ezt előidézte. Ezt azonban csak részletes szemészeti vizsgálattal lehetne eldönteni. Ezért ha a végére akar járni, feltétlenül szemész specialista felkeresését javaslom. Nem árt tudni, hogy a szemészeti (speciális) vizsgálatok a szokásos vizsgálati díjak többszörösébe is kerülhetnek.
A tünetek alapján megfelelő kisemlős specialistához kellene vinni a hörcsögöt, Budapesten több ilyen szakember is található, interneten elérhetők.
Lehet, hogy ő is kapott a méregből! Sürgősen vigye állatorvoshoz!