4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A leírt tünetek hátterében többféle ok is lehet. Akár mérgezés is. Az elpusztult állat tetemét érdemes lett volna felboncoltatni, mert az ott talált leletek birtokában a még élő, de beteg másik macska kezelése eredményesebb lehetne. Az állattartónak törvénybe foglalt kötelessége állata megfelelő állatorvosi ellátásáról gondoskodni! Ezért elfogadhatatlanok azok a kifogások, hogy "nincs módom állatorvoshoz vinni", "nincs pénzem a kezelésre", stb. Az állattartó felelőssége az, hogy mielőtt állattartásba kezd, felmérje a lehetőségeit. 1. Tud-e az állatnak megfelelő életkörülményeket biztosítani? 2. Tudja-e megfelelően táplálni? 3. Tud-e az állatra kellő időt fordítani (foglalkozni vele)? 4. Tudja-e biztosítani számára az alapvető állatorvosi ellátást? Ha kell, el tudja-e vinni az állatorvoshoz, vagy tudja állni az állatorvos kihívásának költségeit? 5. Tudja-e állni az esetleg szükséges drágább állatorvosi beavatkozások költségét (pl. műtétek)? Ha a fenti kérdések egyikére is nemleges a válasz, nem teljesül a "jó gazda gondossága" követelmény, amely ma már alapvető az állattartásnál.
Igen, kell nekik! Itt még több info-t megtalálsz róla: http://www.haziallat.hu/terrarium/izeltlabu-fajok/kubai-kekrak/8/
A kutyus egyen napi 1X jó minőségű light száraz tápot, mozogjon többet (sétáljanak, labdázzanak), és ha ez sem segít forduljon állatorvosához, mert a túlsúly hátterében hormonális okok is lehetnek (pajzsmirigy működésének zavara, Cushing-kór). Jó fogyást kívánunk! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Érdemes lenne jelezni állatorvosának, mit tapasztalt. Ilyen esetben fontos lehet néhány RTG felvételt készíteni (ún. natív és kontrasztos felvételeket), hogy kiderüljön, nem okoz-e valóban (részleges) bélelzáródást egy ilyen kukorica csutka darab.
Ez nem kérdés! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! (Több oka is lehet, pl. Perthes kór)