4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Ha szelíd, esetleg "beszélő" hullámost szeretne, akkor egy fiatal hímet vegyen, ha fiókákat szeretne, akkor természetesen párt vásároljon. A standard hullámosok meglehetősen nehezen szaporíthatók, így ha kezdő madártartóként szeretne madarat tenyészteni, akkor hagyományos, vadalakú hullámossal kezdjen.
Forduljon vele állatorvoshoz, alapos kivizsgálásra (labor) lesz szüksége!
Széles körben elterjedt bántalomról van szó. Nem zárható ki vírusos oktan, az anyát évente célszerű vakcinázni a leggyakoribb betegségek ellen, ami a kölykök immunállapotát is erősíti. Kismacskák antibiotikumos kezelése is javasolt
A nem evés és a többi tünet már épp elég ok arra, hogy megmutassa egy állatorvosnak! Ennyi információ alapján nem lehet pontos diagnózist és kezelési tervet felállítani.
Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni!