4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Tibi! A péniszelőesés időnként előfordul leopárdgekkóknál is. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a gekkónak. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.
A gyermekláncfű madarak számára legértékesebb része a levél. Akár naponta etethető, beltartalmi értéke jobb a salátánál, az utóbbiban rendszeresen előforduló toxikus anyagok nélkül. Elviekben fogyasztható a növény többi része is, mivel méreganyag tartalma nincs, de nem érdemes kockáztatni egy esetleges bélgyulladást. A kamilla hatóanyaga (drogja) a virágzatban található, mérgező anyagot nem tartalmaz, de mivel esetenként hasmenést okozhat, így legfeljebb csak a főzetét tudom ajánlani. Azt is csak gyulladásos, megfázásos tünet esetén. A kézzel nevelést nem arra "találták fel", hogy a madárfiókát becsapva "embertudatúvá" neveljük, hanem, hogy azok a fiókák is megmenthetők legyenek, melyeket a szüleik egyébként nem etetnének, így enélkül elpusztulnának. Egy családi környezetben élő nimfapár fiókáját elég akkor elválasztani, mikor már önállóan megtöri a magokat. A szülőktől külön helyiségben tartva pár hét (sőt legtöbbször pár nap) alatt olyan szelíddé lehet tenni, hogy bizalommal üldögéljen a gazdája kezén. Ha több fiatal madarat akarunk egyszerre szelídíteni, a folyamat tovább tart, és a fiókák sem lesznek annyira bújósak, mint az egyedül tartott madárka esetén.
Bajt nem csinálnak, ha csepegtetik, de szerintem feltétlen mutassák meg egy állatorvosnak.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik ilyen furcsán. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni. A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A láb ilyenfajta duzzanatát több betegség is okozhatja. Leggyakrabban valamilyen bakteriális fertőzés szokott a kiváltó ok lenni, de valamilyen sérülés (pl. csonttörés), vitaminhiány (pl. kalcium és D-vitamin) is egyaránt okozhatja. Ezek elkülönítése fénykép alapján sajnos nem lehetséges. A csatolt képek szerint a hozzáértő állatorvosi segítség mindenképp elkerülhetetlen.