4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint szúnyogok ellen csak az Advantix spot-on használ, egyes fajok ellen 2 hétig, mások ellen 4 hétig. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az éjszakai nyugtalanság nem valószínű, hogy a víz hőmérséklete miatt jelentkezik, bár gondolom, a mostani rossz időben újra bekapcsolta a vízmelegítőt, és így látja, hogy változott-e a helyzet. Valamilyen szokatlan hangra vagy fényre gondolnék. Ha rendszeresen eszik a kisebb teknős, nem valószínű, hogy beteg. Az egész kishal a legjobb táplálék a számára, a másik nem tudom, mit kap még a kishalakon kívül. A hímek kisebbre nőnek, lehet, hogy azért kisebb, mert hím. Táplálékuk 90%-át alkossák kishalak, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényt.
T. Gazdi! Célravezető lenne egy bélsárvizsgálat ami tisztázná a parazitózist. Ha ez negatív, akkor a sebes cicát megnézetném macska AIDS és leukózis teszttel is, mert ez a két betegség tipikusan rossz immunrendszerű állapotot hoz létre. Üdvözlettel: Dr.S.R.
Főleg az ivarérett korba lépés a jelenség oka, ami valószínűleg még valamilyen szintű elkényeztetéssel és/vagy rangsorproblémákkal is összefüggésben lehet. A kis testű, ún. társasági- vagy ölebek kategóriába sorolható, főként lakásban tartott kutyafajták esetében kb. 50-90%-os eredménnyel működhet, - a manapság nagyon divatba jött a természetes kutyatartást helyettesíteni próbáló valamilyen alom, vagy kutya WC, kutyapelenka.Azonban egy vadászkutya fajtánál egy hasonló siker nagyon kevés reménnyel kecsegtet. Gyakorta találkozom hasonló esetekkel. Igazi megoldást az jelent, ha napi 3-5 alkalommal sétálni, játszani viszik, foglalkoznak vele valamint minden ébredés, evés és játék után azonnal lehetőséget biztosítanak a kutyának természetes közegben az ürítésre. A kertbe tegyenek szagmintát a vizeletből.
Be lehet oltani, és érdemes is. Normális esetben egy egészséges állat meg sem érzi az oltást. Üdv: Dr Fekete Balázs