4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
Ez sajnos olyan kérdés, amit látatlanban nem lehet megválaszolni. Az ilyen esetek tisztázásához kórbonctani, esetleg kiegészítő toxikológiai vizsgálat szükséges, amelyeket pl. az Országos Állategészségügyi Intézetben (Budapest, XIV. ker. Tábornok u. 2.) végeznek.
Törpeharcsát nem szoktak akváriumi körülmények között tartani! Ezt a halfajt Észak-Amerikából telepítették be hazánkba. Kis holtágakban, lassú folyású folyókban találhatók meg és táplálkozási célból vadásznak, horgásznak rájuk! Állítólag a nála kisebb halakkal, ikrákkal és ivadékkal táplálkozik az akár 30 centimétere megnövő hal. Esetleg kerti tóban valósítható meg a tartása. *** Egy törpeharcsa-tulajdonos, Erős Balázs kiegészítése: Négy éve van törpeharcsám, akváriumban, mindent kibír, szerintem elég látványos is, ahogy letámadja az eleséget. Szereti a felvágottat, kolbászt, így még a díszállatkereskedésbe sem kell járni tubifexért :)
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.