4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Mónika! Az ellés komoly komplikációk lehetőségét hordozza magában. Pláne, ha halva ellett a kutyája, majd súlyos tüneteket is mutat. Kérem sürgősen vigye el állatorvoshoz!!!
Kedves Érdeklődő! Nem akarom áltatni. Egy felnőtt kutya, aki nem szokta a macskák közelségét, sajnos gyakorlatilag átnevelhetetlen.
Kedves Gazdi! Az ön által említett probléma egy szokás, kutyája feltehetőleg ezzel akarja elérni, hogy tovább játsszon vele. Tudatosítania kell akiskutyában, hogy ön a főnök. Javasoljuk, hogy látogassanak meg egy kutyaiskolát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Van néhány fertőző betegség ami az egérről átterjedhet a görényre. Ennek megelőzése miatt jobb ha nem eszi meg a görény az egereket. A beteg egereket amúgy is könnyebben elkapja.
Legyek, kisebb rovarok képezik az alaptáplálékát, amit egy csipesz segítségével lehet a legegyszerűbben felkínálni. Fel kellene keresni egy állatkereskedést, ahol lisztkukacot árulnak. Lehetőleg kisebb méretű kukacokat etessen, egy etetésre 3-5 darabot. Ha elég erős a fióka, akkor meglehetősen hangosan jelzi, ha éhes. A csőr önállóan történő kinyitását, annak enyhe kocogtatásával lehet legkönnyebben elérni. Ha csak pár napos a madárka úgy főtt tojás sárgáját vízzel krémesen folyékonyra keverve, fecskendőből lehet etetni. a nagyobb madárgyerek szívesen fogad csipetnyi reszelt trapista sajtot, főtt tojást. A táplálékra alkalmanként kalcium tartalmú ásványi anyagot kell szórni, pl. Futor-t. Legbiztosabban gyári tápokkal lehet nevelni, melyeket egyes takarmányboltokban, állatkereskedésekben (BP.-en pl. Galambaszkucko, Csongrád megyében pl. Galambazis, stb.)vehet meg. A rovarevő madarak neveléséhez használt kézzelnevelő tápokat ivóvízzel, buborékmentes ásványvízzel hígítve 37-40C fokosan lehet fecskendőből etetni. Legjobb megoldás minek előtt mégis az, ha beviszi valamelyik állatkertbe(a pesti állatkertben még "látványetetés" is van a talált madárfiókák bemutatásával)