4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A feltett kérdéseket a konkrét eset részleteinek ismerete, a beteg vizsgálata nélkül nem igen lehet megválaszolni. Ezeket a kérdéseket leginkább a kezelő állatorvosnak kellene feltenniük, mert ő az, aki a válaszokhoz szükséges információk birtokában van (lehet). A felsorolt gyógyszereket megfelelő kontroll mellett sokáig lehet szedni, ha az szükséges. Ha lesz gyógyulás (ami azért meg nem ígérhető), akkor bizonyára kinő majd a szőr is.
Kedves Viktória! A két termék interakciójáról nincs információnk, pontos tájékoztatást a gyártó/forgalomba hozó tudna adni. Véleményem szerint nem jelenthet kockázatot az alkalmazás. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Cecília! Azt nem tudom, hogy miért nem a gazdi tette fel ezt a kérdést. Talán az lenne a szerepem, hogy most lebeszéljem őt a lakótelepi lakásban történő kutyatartásról? A legfontosabb szempont a kutyával szemben a gondoskodás és a szeretet. Ha ez kölcsönös, akkor a kutya nagyon alkalmazkodó tud lenni és ugye sok jó "ember" kis helyen is elfér. Ha mindamellett a szomszédok felé is kiterjed az alkalmazkodás, akkor szerintem nincs akadálya a panel kutya tatásnak sem. A leendő gyerekek meg biztosan nagyon fogják szeretni. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Vanilka! Ivartalanított cicákon gyakrabban fordul elő minden bőrtünet nélküli szőrhullás bizonyos testtájakon. Ennek a nem hormonok hiánya az oka. De nem feltétlenül biztos, hogy ez az oka. Van olyan gombás bőrbetegség, aminek kizárólag a szőrhullás az egyetlen tünete, mégpedig leggyakrabban a fülön. Emellett azért meg kel győződni a hallójáratok épségéről is, hátha mégis a fülkagylók vakarása okozza a szőrtelenséget. Tehát ezen probléma megoldása is egy felkészült állatorvosra tartozik. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
T. Gazdi! Azt gondolom, hogy a kutyus tudja mi a szobatisztaság és nem betegség tünete az éjjszakai inkontinencia, hanem valóban nem tudja ennyire tartani. Javaslom, hogy éjjel a lehető legkésőbbi időpontban, és reggel a legkorábban vigyék őt le. Az étrendjéből szintén el lehet venni a nagy víztartalmú dolgokot ( konzerv, kutyaszalámi ). Mint állatorvos sajnos nem sok helyen tudunk beavatkozni. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert